West Brom - Cardiff, wynik spotkania - 2-0

W czwartkowy wieczór na stadionie The Hawthorns odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy drużynami West Brom i Cardiff. Gospodarze odnieśli zwycięstwo z wynikiem 2-0, prowadząc już 1-0 na przerwę. Spotkanie to miało miejsce 6 dni temu, dokładnie 2024-02-13 o godzinie 20:00, w ramach 32. kolejki Championship.

Relacja z meczu:

Na urokliwym stadionie The Hawthorns dzisiaj odbył się mecz pomiędzy drużynami West Bromwich Albion i Cardiff City. Atmosfera była niesamowita, kibice wypełnili trybuny, gotowi na emocjonujące widowisko.

Spotkanie rozpoczęło się błyskawicznie dla gospodarzy, którzy już w 1. minucie objęli prowadzenie. Młody talent, M. Johnston, wykorzystał okazję po asyście T. Fellowsa i tym samym wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na korzyść West Bromwich Albion.

Po pierwszej połowie wynik na tablicy wskazywał 1-0 na korzyść gospodarzy. Obie drużyny starały się grać ofensywnie, co zwiastowało emocjonującą drugą połowę.

W drugiej połowie West Bromwich Albion potwierdziło swoją przewagę. W 80. minucie A. Weimann podwyższył prowadzenie po zagraniu J. Wallace'a, ustalając wynik na 2-0 dla gospodarzy.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Darnell Furlong z West Brom otrzymał żółtą kartkę w 52. minucie, natomiast po stronie Cardiff żółte kartki zobaczyli Jamilu Collins (49') i Dimitris Goutas (72').

Po ostatnim gwizdku sędziego Rebecca Welch, West Bromwich Albion świętowało zasłużone zwycięstwo 2-0 nad Cardiff City. Kolejne trzy punkty na koncie gospodarzy, którzy prezentują dobrą formę. Następne mecze dla West Brom to starcia z Plymouth, Hull City i Coventry.

Cardiff City będzie musiało podnieść swoją grę po tym meczu. Ich najbliżsi rywale to Blackburn, Stoke City i Bristol City. Czy uda im się odrobić straty po porażce z West Bromwich Albion?