Mecz West Brom kontra Cardiff, wynik 2-0

West Brom pokonało Cardiff 2-0 w niedzielnym pojedynku na The Hawthorns w ramach 32. kolejki Championship. Bramki padły w pierwszej połowie meczu, zapewniając drużynie gospodarzy zwycięstwo. Spotkanie odbyło się 13 lutego 2024 roku o godzinie 20:00.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy West Brom a Cardiff

W hamburskich The Hawthorns odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami West Brom i Cardiff. Gospodarze rozpoczęli grę z determinacją, a goście starali się przełamać defensywę rywali. Sędzią główną spotkania była Rebecca Welch z Anglii. Emocje sięgały zenitu, gdy piłkarze walczyli o każdy centymetr boiska.

Pierwsza bramka padła już w 1. minucie, kiedy to M. Johnston strzelił gola dla West Brom po asyście T. Fellowsa, ustalając wynik na 1-0. Gospodarze prowadzili przez większość pierwszej połowy utrzymując się na prowadzeniu.

W drugiej połowie pojawiły się żółte kartki, a pierwszą otrzymał Jamilu Collins z Cardiff w 49. minucie. Napięcie rosło, a kolejne kartki zostały pokazane Darnellowi Furlongowi z West Brom w 52. minucie oraz Dimitrisowi Goutasowi z Cardiff w 72. minucie.

Ostateczne rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w 80. minucie, gdy A. Weimann zdobył bramkę dla gospodarzy, asystując J. Wallace'owi i ustalając wynik na 2-0 na korzyść West Brom. Mimo starań gości, nie udało im się odrobić straty, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Na murawie nie padły czerwone kartki, co świadczy o zaciętej, ale fair grze obu drużyn. Następne spotkania dla West Brom to pojedynki z Plymouth, Hull City i Coventry, natomiast Cardiff zmierzy się z Blackburn, Stoke City i Bristol City. Atmosfera na The Hawthorns była niesamowita, a kibice mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa swojej drużyny.